Rusiya pomidorda yerli istehsalçılarının maraqlarını nəzərə alacaq
Rusiyanın iqtisadi inkişaf nazirinin müavini Aleksey Gruzdev, Türkiyə ilə pomidor idxalına dair məsləhətləşmələrin aparılacağını bildirərək, "Bu məsələni Rusiya istehsalçıların maraqlarını nəzərə almaqla həll edəcəyik" deyib.
"Marja" Rusiyanın xəbər agentliyi "RIA Novosti"yə istinadən xəbər verir ki, Gruzdev, pomidor idxalı məsələsinin Rusiya və Türkiyə arasında ayrı bir iqtisadi məsələ kimi müzakirə olunduğunu deyib.
Türkiyə rəsmilərilə məsələyə dair məsləhətləşmələrin keçirilməsinin planlaşdırıldığını bildirən Gruzdev, "Bu məsələni Rusiya istehsalçılarının maraqlarını və iqtisadi şərtləri nəzərə alaraq qarşıdakı dövrdə həll edəcəyik",- deyə bildirib.
Rusiya hökuməti tərəfindən 2 İyunda dərc olunan fərmanla, pomidor xaric Türkiyənin ərzaq məhsullarına qarşı bütün məhdudiyyətlər götürülmüşdür.