Avro, funt və neft qiymətlərində bahalaşma müşahidə edilir - GÜNƏ BAXIŞ
Dünya valyuta birjalarında dolların qiymətlərində qeyri-müəyyənliyin artdığı bir vaxtda, avro, funt və neft qiymətlərində bahalaşma müşahidə edilir.
Foreks: Dollarda qeyri-müəyyənlik
Beynəlxalq valyuta birjalarında Amerika iqtisadiyyatının gələcəyi və beləliklə, dolların gələcək trendi fonunda qeyri-müəyyənlik qalmaqdadır. Cari vəziyyətin maliyyə bazarların fevral ayına kimi davam edəcəyi gözlənilir.
Avro və Funtda bahalaşma proqnozları
Belə bir şəraitdə avro və funtun qiymətlərində bahalaşma müşahidə edilir. Təhlillərə əsasən EUR/USD və GBP/USD məzənnələri də müvafiq olaraq 1.14 və 1.29$-ın üzərində möhkəmlənərsə, 2%-ə kimi bahalaşa biləcəkləri proqnozlaşdırılır.
Brent nefti 5% bahalaşıb
Enerji bazarlarında da neft qiymətlərində bahalaşma müşahidə edilir. Belə ki, Avropanın Brent markalı neftinin bir barel qiyməti cari həftə ərzində 62$-a kimi 5% dəyər qazanıb və 64$-a kimi də bahalaşa bilər.