“Azəripək” şirkətinin zərəri azalıb
"Azərbaycan Sənaye Korporasiyası" ASC-nin törəmə şirkəti olan “Azəripək” MMC 2021-ci ili 194 min manat xalis zərər ilə başa vurub. Halbuki, şirkət 2020-ci ili 268 min manat xalis zərər ilə bağlamışdı.Beləliklə, 2020-ci illə müqayisədə 2021-ci ildə “Azəripək” MMC-nin xalis zərəri 27,6% azalıb.
Marja.az MMC-nin maliyyə hesabatlarına istinadən xəbər verir ki, satışdan gəlirlər 2020-ci ildə 2 milyon 327 min manat ikən, 2021-ci ildə 7 milyon 714 min manata yüksəlib.
31 Dekabr 2021-ci il tarixində “Azəripək” MMC 11 milyon 66 min manat cəmi aktivlərə malik olub. Şirkət 2020-ci ilin sonunda 11 milyon 277 min manat cəmi aktivlərə malik idi.
“Azəripək” MMC 2018-ci ildə yaradılıb. Cəmiyyətin tərkibində olan istehsal sahələrinə baramadan xam ipəyi açan istehsalat, toxucu istehsalatı, boyaq-bəzək istehsalatı, pambıq əyirici istehsalatı, burucu sex daxildir. Qeyri-istehsal sahələri isə idarə binası, mexanika, energetika, avtonəqliyyat və xammal sahələrindən ibarətdir.