“Turanbank”ın xalis mənfəəti 9 dəfədən çox artıb
“Turanbank” ASC 2022-ci ilin birinci yarısını (yanvar-iyun dövrünü) 1 milyon 710 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Bank ötən ilin eyni dövrünü 185 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı. Beləliklə, “Turanbank”ın xalis mənfəəti 2021-ci ilin birinci yarısı ilə müqayisədə 2022-ci ilin birinci yarısında 9,2 dəfə artıb.
Marja xəbər verir ki, "Turanbank"ın faiz gəlirləri 2021-ci ilin birinci yarısı ilə müqayisədə 2022-ci ilin birinci yarısında 8 milyon 879 min manat və ya 45,8% artaraq 28 milyon 254 min manat təşkil edib. Bankın qeyri-faiz gəlirləri isə 3 milyon 132 min manat və ya 2,3 dəfə artaraq 5 milyon 516 min manata yüksəlib.
2021-ci ilin sonu ilə müqayisədə "Turanbank" ASC-nin cəmi aktivləri 73 milyon 771 min manat və ya 10,3% artaraq 30 iyun 2022-ci il tarixində 788 milyon 732 min manata çatıb. Bank tərəfindən müştərilərə verilmiş kreditlər isə 53 milyon 329 min manat və ya 12,2% artaraq 489 milyon 774 min manata yüksəlib.
2021-ci ilin sonu ilə müqayisədə "Turanbank" ASC-nin depozit portfeli 33 milyon 430 min manat və ya 8% artaraq 30 iyun 2022-ci il tarixində 450 milyon 882 min manata çatıb.
30 İyun 2022-ci il tarixində "Turanbank" ASC 95 milyon 969 min manat məcmu kapitala malik olub. Bank 2021-ci ilin sonunda 91 milyon 917 min manat məcmu kapitala malik idi.