"Rabitəbank" biznes kreditləri portfelini 49 milyon manatdan çox artırıb
2022-ci ilin yanvar-iyun dövründə "Rabitəbank" ASC tərəfindən müştərilərə verilmiş kreditlər 82 milyon 485 min manat və ya 17,4% artaraq 30 iyun 2022-ci il tarixində 556 milyon 448 min manat təşkil edib.
Marja Bankın maliyyə göstəricilərinə istinadən xəbər verir ki, ötən ilin sonu ilə müqayisədə, cari ilin ilk 6 ayı ərzində "Rabitəbank" tərəfindən verilmiş istehlak kreditləri 25 milyon 202 min manat artaraq 174 milyon 362 min manata, biznes kreditləri 49 milyon 196 min manat artaraq 291 milyon 34 min manata, ipoteka kreditləri isə 8 milyon 88 min manat artaraq 91 milyon 52 min manata çatıb.
Xəbər verdiyimiz kimi, “Rabitəbank” ASC 2022-ci ilin 1-ci yarısını (yanvar-iyun dövrünü) 5 milyon 161 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Rabitəbank”ın xalis mənfəəti 2021-ci ilin 1-ci yarısı ilə müqayisədə 2022-ci ilin 1-ci yarısında 475 min manat və ya 10,1% artıb.