Dövlət şirkətindən özəl şirkətə 73 milyon manatlıq sifariş!
"Star Mining" şirkəti "Azergold"dan təxminən 73 milyon manatlıq sifariş aldı.Dövlətə məxsus "Azergold" QSC "Çovdar Filiz Emalı Sahəsində sulfid fazası üzrə üstaçma, mədənçıxarma, daşınma və Ağyoxuş, Mərəh, Çovdar sahəsinin oksidli süxurlarının xırdalanması işlərinin satın alınması" və "Geoloji nümunələr üçün sınaq torbalarının satın alınması" ilə bağlı tenderləri yekunlaşdırıb.
Marja.az xəbər verir ki, qalib şirkətlər "Star Mining" MMC və "AK PİPİNG MATERİALS" MMC-dir.
"Azergold" şirkəti "Star Mining" ilə məbləği 72 milyon 981 min manat, "AK PİPİNG MATERİALS" ilə məbləği 94 min manat olan müqavilələr imzalayıb.
Xatırladaq ki, bir neçə gün öncə "AzerGold" QSC-nin törəmə şirkəti olan “Daşkəsən Dəmir Filiz” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti "Cənub-şərq dəmir filizi mədənində üstaçma, partlayış və süxur daşıma işlərinin satın alınması" üçün tenderi yekunlaşdırmışdır. Qalib şirkət "Azeri Mining Group" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətidir. “Daşkəsən Dəmir Filiz” şirkəti "Azeri Mining Group" şirkətilə məbləği 118 milyon 948 min manat olan müqavilə imzalanmışdır.