Maye qaz biznesilə məşğul olan aparıcı şirkət gəlirlərini və mənfəətini açıqlayıb
Azərbaycan ərazisində maye qazın nəql edilməsi və bölüşdürülməsi, qaz balonlarının təmiri və sınağı üzrə xidmətləri üzrə aparıcı şirkət olan “Məişət Maye Qaz” QSC 2021-ci ili 2 milyon 408 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Şirkət 2020-ci ili 2 milyon 721 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı.
Marja.az şirkətin maliyyə hesabatlarına istinadən xəbər verir ki, 2021-ci ildə “Məişət Maye Qaz” şirkətinin cəmi əməliyyat gəlirləri 29 milyon 518 min manat, cəmi əməliyyat xərcləri 26 milyon 508 min manat, əməliyyat mənfəəti 3 milyon 10 min manat təşkil edib. Şirkət əməliyyat mənfəətindən 602 min manat mənfəət vergisi ödənilib.
Xatırladaq ki, 2020-ci ildə “Məişət Maye Qaz” şirkətinin cəmi əməliyyat gəlirləri 25 milyon 173 min manat, cəmi əməliyyat xərcləri 21 milyon 771 min manat, əməliyyat mənfəəti 3 milyon 402 min manat, ödənilmiş mənfəət vergisi 680 min manat təşkil etmişdi.
“Məişət Maye Qaz” QSC-nin nizamnamə kapitalının 99,5967%-i “Femida” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinə məxsusdur.