Coca-Cola Novruz bayramına rəng qatır
“Coca-Cola ilə Papaq Atdı” adlı layihəyə start verilir. Coca-Cola şirkəti 10 min ailənin qapısına papaq atıb bayram sovqatı təqdim edəcək!Hər zaman Novruz bayramında istehlakçılara xüsusi kampaniyalar təqdim edən Coca-Cola bu Novruz bayramı üçün də maraqlı aksiyalar keçirir.
Azərbaycan xalqının ən rəngarəng və zəngin bayramlarından olan Novruz ərəfəsində bayram şənliklərinə rəng qatmaq məqsədilə “Coca-Cola ilə Papaq Atdı” adlı layihəyə start verir və ölkə üzrə 10,000 ailənin qapısına papaq atıb bayram sovqatı təqdim edəcək.
Coca-Colanın bayram papağında Coca-Cola Klassik 1L, Coca-Cola Sıfır Şəkər 1L və başqa bayram sovqatları istehlakçılara pulsuz hədiyyə olunur.
Eyni zamanda Coca-Cola şirkəti Novruz bayramı üçün hazırladığı "Novruzun Rəngləri Coca-Cola ilə Süfrənizdə" kampaniyasını da həyata keçirir. Kampaniyanın hədiyyəsi olan 4 rəngdə - Novruzun çərşənbələrini xatırladan qırmızı, sarı, yaşıl və ağ - bayram stəkanları regionda ilk dəfə olaraq məhz Azərbaycan istehlakçıları üçün istehsal olunub. Coca-Cola Novruz süfrələrini dərin tariximiz və mədəniyyətimizdən gələn həyat rəmzlərimiz ilə bəzəməyi hədəfləyir:
• Ağ Coca-Cola Stəkanı: Novruzun gəlişini ilk xəbər edən Su Çərşənbəsini təmsil edir;
• Qırmızı Coca-Cola Stəkanı: Odlar yurdunurəmzi olan Od Çərşənbəmizi təmsil edir;
• Sarı Coca-Cola Stəkanı: Taxıl tarlasının üzərindən keçib bizə bərəkət gətirən Yel Çərşənbəmizi təmsil edir;
• Yaşıl Coca-Cola Stəkanı: Həyatın başlanğıcını və baharın gəlişi ilə təbiətin canlanmasını əks etdirən Torpaq Çərşənbəmizi təmsil edir.
21 Fevral tarixindən start götürüb 18 aprelə qədər davam edəcək kampaniyanın gümüşü qapaqları Coca-Cola Classic 2.5L, Coca-Cola Sıfır Şəkər 2.5L, Fanta Portağal 2.5L, Sprite 2.5L məhsullarındadır. Coca-Cola-dan bir ədəd Novruz stəkanı qazanmaq üçün 2 gümüşü qapağı toplayıb qapaq dəyişmə nöqtələrinə gətirmək lazımdır. Uduşlu gümüşü qapaqları “Qapaq dəyişmə nöqtəsi” yazılı posterləri asılan marketlərdə, həmçinin, aşağıda adları qeyd edilən bütün iri marketlər şəbəkəsində dəyişdirə bilərsiniz: