Azər Türk Bankın xüsusi təqaüdünü alacaq tələbələr müəyyən edildi
(®) Dövlət bankı Azər Türk Bank tələbələrin təlim nailiyyətlərinin yüksəldilməsini stimullaşdırmaq və dəstəkləmək məqsədi ilə, təhsil üzrə göstəriciləri yüksək olan tələbələr üçün Vətən müharibəsində Şəhid olmuş əməkdaşı, mühəndis proqramçı Rauf Əliyevin xatirəsinə xüsusi təqaüd təsis etmişdir.
Bu sosial proqrama, şərtlərə görə, ali təhsil müəssisələrində informasiya texnologiyaları yönümlü ixtisaslar üzrə təhsil alan, yüksək nəticələri olan ikinci və üçüncü kurs tələbələri Banka onlayn müraciət etməklə qoşulmuşlar.
Azər Türk Bankın nümayəndələrinin iştirakı ilə seçilən 10 nəfər tələbə 2022-ci ili əhatə edən tədris dövrü üzrə, bu ilin ötən ayları da nəzərə alınmaqla hər ay (3 aylıq yay tətilini çıxmaq şərti ilə) Bank tərəfindən təqaüd alacaqlar.
Martın 11-də Azər Türk Bankın Baş ofisində təqaüdçülərlə görüş olmuşdur. Şəhid Rauf Əliyevin valideynlərinin də iştirak etdiyi bu tədbirdə tələbələrə təqaüd sertifikatları təqdim edilmişdir.
Təqaüdə layiq görülən tələbələr: