Bonaqua qadınların VeloTour yarışına dəstək olub - FOTOLAR
(®) Bonaqua brendinin dəstəyi ilə 8 Mart Beynəlxalq Qadınlar Günü ərəfəsində Bakıda qadınların veloturu keçirilib.
Azərbaycan Velosiped İdmanı Federasiyasının tərəfdaşlığı ilə keçirilən turun təşkilatçısı "Azeri Home Chef " MMC olub.
Qadınlarda öz güclərinə inamı və əminliyi artırmaq məqsədilə Respublika velotrekinin ərazisində baş tutan velotura 50-dən çox qadın velosipedçi qoşulub. İdmana həvəsi olan qadınlarla yanaşı evdar və fiziki məhdudiyyətli xanımlar da tədbirdə iştirak edib.
"Azərbaycan Koka-Kola Bottlers LTD" MMC-nin İctimaiyyətlə Əlaqələr və Kommunikasiya üzrə supervayzeri Aytən Məmmədova qadınların hər sahədə, o cümlədən, idmanda da aktiv olmalarının prioritetliyindən danışıb: “Peşəkar idmançılarla yanaşı veloidmanla birbaşa əlaqəsi olmayan xanımların veloturda bir araya gəlməsi bizi sevindirir. Onların müzakirə edəcək, bölüşəcək və bir-birinə dəstək olacaq çox mövzularının və təcrübələrinin olduğuna əminik. İnanırıq ki, bu tur qadınların şəxsi inkişafı üçün öz faydalı töhfəsini verəcək”.
Aytən Məmmədova həm də onu qeyd edib ki, artıq Bonaqua yenilənmiş dadı ilə satışa çıxarılıb və yeni konsepsiyada qadınlar prioritet götürülüb.
Veloturda iştirakçı olan Leyla Elşənsoy bildirib ki, ilk dəfə belə bir tura qoşulsa da, yaradılan mühit və imkanlar onda böyük həvəs yaradıb: “Velotur hər şeydən əvvəl sağlamlıqdır. Qadın sağlam olanda cəmiyyət də sağlam yetişir. Bu turda idmana böyük marağı olan neçə qadınla söhbətləşmək imkanım oldu. Qadınların bir yerdə olması həmişə gözəl nəticələrlə tamamlanır”.
Qeyd edək ki, qadınlara həsr edilən velotur artıq 4-cü ildir ki təşkil olunur. Bugünə qədər 400 nəfərdən çox qadın velotura qoşulub.