“Azərbaycan Sənaye Korporasiyası”nın 8 şirkəti özəlləşdiriləcək
“Azərbaycan Sənaye Korporasiyası” ASC-yə məxsus, İqtisadi Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin balansında olan 8 şirkət özəlləşdirməyə çıxarılacaq”
O, həmçinin deyib ki, dövlət müəssisələrinə özəlləşdirilməsi məsələsinə yanaşma eyni deyil: “Bəzi dövlət müəssisələri Azərbaycan İnvestisiya Holdinqinin tərkibinə verilib. Digər dövlət müəssisələrinə isə onların xüsusiyyətləri, ölkə iqtisadiyyatının inkişafına rolları nəzərə alınmaqla, dövlət maraqları gözlənilməklə xüsusi yanaşmalar tətbiq olunur”, - deyə o qeyd edib.
29 oktyabrd 2021-ci il tarixində Prezident İlham Əliyevin imzaladığı Sərəncama əsasən, "Azərbaycan Sənaye Korporasiyası”na daxil olan 7 müəssisə özəlləşdirilir.
Azərbaycan Sənaye Korporasiyası” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin bəzi müəssisələrinin və balansında olan obyektlərin özəlləşdirilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamına görə “ASK Şüşə”, “ASK Ayaqqabı Fabriki”, “Azəripək”, “ASK Tekstil”, “ASK İzolit” , “ASK Şəki SES” və “ASK Şəki Şərab” şirkətləri özəlləşdirilməyə açıq elan edilib.