"MKT İstehsalat Kommersiya" şirkətindən yeni “Addım” layihəsi
“MKT İK” MMC Ağcabədi, Ağdam, Biləsuvar, Bərdə, Beyləqan, İmişli, Goranboy, Salyan, Saatlı, Sabirabad, Neftçala, Tərtər, Yevlax, Zərdab komandasına qoşulmaq üçün Gənc Mühəndis Mexanik axtarır. Bu məqsədlə Addım” layihəsi həyata keçirilib. Layihənin məqsədi rayonlarda iş fürsətlərinin artırılması, gənc mühəndis-mexaniklərin bu sahədə təcrübəli işçilərin yanında çalışaraq yetişdirilməsidir.(®) "MKT İstehsalat Kommersiya" MMC yeni “Addım” layihəsi çərçivəsində gənc mühəndis-mexaniklər üçün iş fürsətləri yaradır.
Şirkətin İnsan Resursları komandasının təşəbbüsü ilə start verilən genişmiqyaslı layihədə Ağcabədi, Ağdam, Biləsuvar, Bərdə, Beyləqan, İmişli, Goranboy, Salyan, Saatlı, Sabirabad, Neftçala, Tərtər, Yevlax, Zərdab rayonlarında yerləşən "MKT İstehsalat Kommersiya" MMC-nin filiallarında çalışacaq gənc mühəndis-mexanik axtarışları uğurla davam etdirilir.
Layihə - rayonlarda iş fürsətlərinin artırılmasına, gənc mühəndis-mexaniklərin bu sahədə təcrübəli işçilərin yanında çalışaraq yetişdirilməsinə xidmət edir. Kənd təsərrüfatının inkişafı həm bugün, həmdə gələcəyimiz üçün olduqca vacibdir. Bu inkişaf yolunda sektorun təcrübəli fermerlərlə yanaşı, fermerlərlə birgə çalışacaq mühəndis-mexaniklərə də ehtiyacı var.
"MKT İstehsalat Kommersiya" MMC-də, sektorun həm bugününü, həmdə gələcəyini düşünərək qeyd olunan layihənin genişmiqyaslı tətbiqinə start vermişdir. Davam edən layihədə bir çox namizədlərin müraciətləri qeydə alınmışdır. Daxil olan müraciətlər dəyərləndirilərək layihə çərçivəsində uyğun vakansiyalara yerləşdirmə üzrə işlər aparılır.
Qeyd edək ki, şirkətin start verdiyi “Addım” layihəsinin ilk addımı “Gənc Mühəndis-mexanik İnkişaf proqramı”-dır. Şirkət layihə çərçivəsində bir çox addımları həyata keçirməyi planlaşdırır.
"MKT İstehsalat Kommersiya" MMC 25 ildən çoxdur ki, ölkəmizdə pambıq və pambıq məhsulları istehsalı və ixracını həyata keçirir. 2019-2020 mövsümündə şirkət 45 000 Ha sahədən rekord göstərici olan 35.6 sentner/Ha xam pambıq istehsal etmişdir. Hal-Hazırda müəssisədə işçi sayısı 3200 nəfərdir və regionlarda 23 filialı fəaliyyət göstərməkdədir.
Detallarla aşağıdaki linkdə tanış ola bilərsiniz: