MOK: Azad Rəhimov dünyasını dəyişib
Azərbaycan Respublikasının Gənclər və İdman naziri, Milli Olimpiya Komitəsinin vitse-prezidenti Azad Rəhimov dünyasını dəyişib.
"Marja" xəbər verir ki, bu barədə Milli Olimpiya Komitəsinin (MOK) rəsmi feysbuk səhifəsi məlumat yayıb:
"Ailəsinə və yaxınlarına dərin hüznlə başsağlığı verir, Allahdan mərhuma rəhmət diləyirik", - məlumatda deyilir.
Gənclər və İdman Nazirliyi: "Nazirin ürəyi hələ döyünür"
Milli Olimpiya Komitəsinin rəsmi feysbuk səhifəsi Azərbaycan Respublikasının Gənclər və İdman naziri, Milli Olimpiya Komitəsinin vitse-prezidenti Azad Rəhimov dünyasını dəyişməsi haqda post paylaşıb.
Məsələni dəqiqləşdirmək üçün nazirliyin sözcüsü Səmayə Məmmədova ilə əlaqə saxlanıb.
"Bilmirəm MOK niyə belə yalnışa yol verib. Ancaq cənab nazirin ürəyi hələ döyünür. Vəziyyəti ağır olaraq qalır. Nəsə olsa mən özüm sizə məlumat verəcəm".
Bir neçə dəqiqə sonra Milli Olimpiya Komitəsinin rəsmi səhifəsi sözügedən məlumatı silib.
Azad Rəhimov 1964-cü il oktyabrın 8-də Bakıda anadan olub. O, təhsilini 1971-ci ildə Bakı şəhəri 134 saylı məktəbinin birinci sinfində başlayıb. 1981-ci ildə həmin məktəbdə orta təhsilini bitirib və həmin il Azərbaycan Dillər Universitetinin ingilis dili fakültəsinə daxil olub. 1986-cı ildə həmin fakültəni bitirərək, ingilis dili müəllimi ixtisası üzrə ali təhsil alıb.
Azad Rəhimov iş təcrübəsinə 1984-cü ildə Xətai rayonu 245 saylı məktəbdə komsomol katibi vəzifəsi ilə başlayıb. 1987–1989-cu illərdə Azərbaycan LKGI Xətai rayon komitəsində şöbə müdiri, 1989–1990-cı illərdə Azərbaycan Gənclər Təşkilatları Komitəsinin sədri vəzifəsində işləyib.
1994-1998-ci illərdə "Ros-İMESKO" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətin baş direktoru, 1998-ci ildən 7 fevral 2006-cı il tarixədək "İtaldizayn" Qapalı Tipli Səhmdar Cəmiyyətin baş direktoru vəzifəsində çalışıb.
O, Azərbaycan Prezidentinin 7 fevral 2006-cı il tarixli Sərəncamı ilə gənclər və idman naziri vəzifəsinə təyin edilib.
Azad Rəhimov Azərbaycan Prezidentinin 29 iyun 2015-ci il tarixli Sərəncamı ilə "Şöhrət" ordeni, 24 iyul 2019-cu il tarixli Sərəncamı ilə 1-ci dərəcəli "Vətənə xidmətə görə" ordeni ilə təltif olunub.
A.Rəhimov ABŞ-da müalicə alırdı.