Azərbaycanın iri quşçuluq şirkəti 80 hektardan çox torpağını girova qoyur
19 aprel 2021-ci il “SƏBA” ASC səhmdarlarının növbədənkənar ümumi yığıncağı keçiriləcəkdir.
MArja “SƏBA” ASC Direktorlar şurasının qərarına istinadən xəbər verir ki, ümumi yığıncagın gündəliyinə aşağıdakı məsələlər daxildir:
1. “Səba” ASC-nin adına verilmiş hüquqların dövlət qeydiyyatı haqqında daşınmaz əmlakın dövlət reyestrindən RX seriyalı,1040553 nömrəli çıxarışa əsasən Şabran şəhəri ərazisində “Səba” ASC-nin istifadəsindəki dövlət torpaqları kateqoriyasına daxil olan 80,8238 hektar ehtiyat fondu təyinatlı torpaq sahəsi üzərində istifadə hüququnun ASC “Xalq” bankı ilə “SƏBA” ASC arasında bağlanmış 16 fevral 2021-ci il tarixli DKM/100001600179921 saylı kredit xətti müqaviləsi, 19 fevral 2021-ci il tarixli DKM/100001600187621 saylı kredit müqaviləsi və 4 mart 2021-ci il tarixli DKM/100001600233021 saylı kredit xətti müqaviləsi üzrə öhdəliklərin icrasını təmin etmək məqsədilə bankın xeyrinə girova qoyulması.
2. “Səba”ASC-nin direktorlar şurası barədə.
Yığıncaq Abşeron rayonu, Xırdalan şəhəri, Heydər Əliyev prospekti 1 nömrəli ünvanda cəmiyyətin inzibati binasında keçiriləcəkdir.
"SƏBA" ASC toyuq, süd və yem məhsulları istehsal edir.
"SƏBA" ASC-nin nizamnamə kapitalı 4,8 milyon manatdır. Cəmiyyətin səhmlərinin 37,3%-i Hidayət Quliyevə, yenə də 37,3%-i "Baku Investment Company" MMC-yə, 25%-i İqtisadiyyat Nazirliyinə məxsus "Azərbaycan İnvestisiya Şirkəti" ASC-yə, 0,4%-i isə digər 11 fiziki şəxsə məxsusdur.