Azərbaycanda 17 bankın qeyri-faiz gəlirləri azalıb
Azərbaycanda fəaliyyət göstərən 26 bankdan 9-nun ötənilki qeyri-faiz gəlirləri əvvəlki ilə nisbətən çox olub.
Bunlar Pakistan Milli Bankının Bakı filialı, “Zıraat Bank Azərbaycan”, “Xalq Bank”, “Rabitəbank”, “Kapital Bank”, “PAŞA Bank”, “Naxçıvan Bank”, “Turan Bank” və “Bank of Baku”dur.
Ən yüksək dinamika Pakistan bankında (10,9 dəfə), ən aşağı dinamika isə “Bank of Baku”da (2,4%) qeydə alınıb.
Qalan 17 bankın isə qeyri-faiz gəlirləri azalıb. Ən çox azalma “Access Bank”da (65,8%), ən az azalma isə “Azər-Türk Bank”da (3,9%) qeydə alınıb.
4 bankın ötənilki qeyri-faiz gəlirləri 30 milyon manatdan çox olub
Azərbaycanda fəaliyyət göstərən 26 bankdan 4-nün ötənilki qeyri-faiz gəlirləri 30 milyon manatdan çox olub.
Bunlar “Kapital Bank” (216,44 milyon manat), “Azərbaycan Beynəlxalq Bankı” (125,39 milyon manat), “PAŞA Bank” (95,208 milyon manat) və “Unibank”dır (30,798 milyon manat).
Qalan 22 bankdan 7-də qeyri-faiz gəlirləri 10-30 milyon manat arasında, 13 bankda 1-10 milyon manat arasında, 2 bankda isə 1 milyon manatdan az olub.
12 bankın faiz gəlirləri azalıb
Azərbaycanda fəaliyyət göstərən 26 bankdan 14-nün ötənilki faiz gəlirləri əvvəlki ilə nisbətən çox olub.
Bunlar “Naxçıvan Bank”, “Bank VTB Azərbaycan”, “Bank of Baku”, “Bank BTB”, “Azərbaycan Sənaye Bankı”, “PAŞA Bank”, “Rabitəbank”, “Kapital Bank”, “Unibank”, “Günay Bank”, “Bank Respublika”, “Express Bank”, “Turan Bank” və “Zıraat Bank Azərbaycan”dır.
Ən yüksək dinamika “Naxçıvan Bank”da (50,2%), ən aşağı dinamika isə “Zıraat Bank Azərbaycan”da (2,1%) qeydə alınıb.
Qalan 12 bankın isə faiz gəlirləri azalıb. Ən çox azalma “Muğan Bank”da (21,5%), ən az azalma isə “Bank Avrasiya”da (1,1%) qeydə alınıb.
4 bankın ötənilki faiz gəlirləri 100 milyon manatdan çox olub
Azərbaycanda fəaliyyət göstərən 26 bankdan 4-nün ötənilki faiz gəlirləri 100 milyon manatdan çox olub.
Bunlar “Kapital Bank” (440,183 milyon manat), “Azərbaycan Beynəlxalq Bankı” (406,244 milyon manat), “PAŞA Bank” (218,187 milyon manat) və “Xalq Bank”dır (103,447 milyon manat).
Qalan 22 bankdan 5-də faiz gəlirləri 50-100 milyon manat arasında, 15 bankda 10-50 milyon manat arasında, 2 bankda isə 10 milyon manatdan az olub.
“Renkinq"