“Xaliq Faiqoğlu” banklara kredit borcunu vaxtında qaytara bilməyib
“Mövcud pandemiya səbəbindən hər kəsə də bəlli olan iqtisadi durum banklar qarşısında olan öhdəliklərimizin yerinə yetirilməsinə də təsirsiz ötüşməyib”.
Bunu Marja-ya müsahibəsində Bakı şəhərinin ictimai nəqliyyatında özünəməxsus və əhəmiyyətli yer tutan “Xaliq Faiqoğlu” şirkətinin baş direktoru Faiq Seyidov bildirib.
Onun sözlərinə görə,bankların real vəziyyəti yaxından izləməsi, vəziyyətə uyğun addımların atılması şirkətə dəstək olub: “Xüsusilə verdiyi dəstəyə və güzəştlərə görə “PaşaBank” rəhbərliyinə təşəkkür edirəm. Bir daha böyük qürur və fəxrlə vurğulamaq istəyirəm ki, şirkətimizdə pandemiya dövrü ərzində işçi sayında azalma olmayıb. Həmçinin işçi heyətinin əmək haqları tam şəkildə ödənilib”.
“Xaliq Faiqoğlu” şirkəti sərnişinlərə göstərilən xidmətin keyfiyyətinin artırılması, yeni istehsalat bazalarının qurulması, müasir tələblərə cavab verən avtobusların alınması üçün banklardan kredit cəlb edib: “Xüsusilə vurğulamaq istəyirəm ki, ölkəyə xarici investisiyanın cəlb edilməsi baxımından yeganə özəl sərnişindaşıma şirkətiyik. Belə ki, hazırda yerli bank olan və biznesə dəstəyi ilə hər zaman seçilən “PaşaBank”la yanaşı, Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankı və Türkiyənin “Eximbank”ı ilə sıx əməkdaşlıq edirik. Bu yerdə qeyd edim ki, bu kimi banklarla əməkdaşlıq edərkən beynəlxalq səviyyəli audit şirkətlərinin rəyi tələb olunur ki, biz də beynəlxalq audit şirkəti tərəfindən audit edilirik”.