Azərbaycan şirkəti “YAŞAT” Fondunu 5 il maliyyələşdirəcək - PROTOKOL İMZALANDI
“Meyvəli” MMC “YAŞAT” Fonduna yardım məqsədilə 100 min manat məbləğində vəsait köçürüb.
Marja xəbər verir ki, bununla yanaşı, şirkət növbəti beş il ərzində Fonda hər ay 20 min manat ianə edəcək. Belə ki, “Meyvəli” MMC ilə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi arasında dövlət tərəfindən həyata keçirilən tədbirlərə dəstək olmaq məqsədilə əməkdaşlığa dair protokol imzalanıb.
Bu protokola əsasən, “Meyvəli” MMC Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2020-ci il 8 dekabr tarixli Fərmanı ilə yaradılmış “YAŞAT” Fonduna torpaqlarımızın ərazi bütövlüyünün müdafiəsi uğrunda döyüşlərdə yaralananların və şəhid ailələrinin təminatına dəstək məqsədilə 100 min manat məbləğində vəsait köçürüb. Eyni zamanda, Cəmiyyətin İdarə Heyəti tərəfindən növbəti beş il ərzində hər ay 20 min manat məbləğində vəsaitin Fonda ianə edilməsi barədə də qərar qəbul edilib.
“Meyvəli” MMC meyvə-tərəvəzlərin topdan və pərakəndə satış bazarının idarə edir.