Kapital Bank biznes və ipoteka kreditlərini kəskin artırıb
2020-ci ilin 3-cü rübündə cəmi aktivləri 5 milyard manat səviyyəsini aşmış Kapital Bank müştərilərə verilən kreditləri artırıb.
Marja xəbər verir ki, Bankın müştərilərə verdiyi cəmi kreditlər 30 Sentyabr 2019-cu il tarixi ilə müqayisədə (son 12 hesabat ayında) 488 milyon 818 min manat, 31 Dekabr 2019-cu il tarixi ilə müqayisədə isə (cari ilin 9 ayında) 389 milyon 107 min manat artaraq 30 Sentyabr 2020-ci il tarixində 2 milyard 210 milyon 329 min manat təşkil edib.
Son 1 ildə Bankın istehlak kreditləri portfeli 100 milyon 884 min manat və ya 7,7% artaraq 1 milyard 405 milyon 24 min manata, biznes kreditləri portfeli 229 milyon 601 min manat və ya 62,5% artaraq 597 milyon 235 min manata, daşınmaz əmlak kreditləri portfeli 158 milyon 332 min manat və ya 4,2 dəfə artaraq 208 milyon 69 min manata çatıb.
30 Sentyabr 2020-ci il tarixində, 270 milyon 307 min manat mümkün zərərlər üçün yaradılan məqsədli ehtiyat xaric müştərilərə verilmiş kreditlər 1 milyard 940 milyon 21 min manat təşkil edib. Son 1 ildə Bankın xalis kredit portfeli 492 milyon 949 min manat artıb.