"Bir neçə yaşayış məntəqəsi də bizim tam nəzarətimiz altındadır, müəyyən müddətdən sonra elanlar edəcəyik"
"Azərbaycan Ordusu hər gün yeni uğurlara imza atır. Demək olar ki, hər gün hansısa şəhər və ya kənd işğaldan azad edilir, yaxud da ki, kəndlərin yerləşməsi nəzarət altına alınır. Bu gün deyə bilərəm ki, bir neçə yaşayış məntəqəsi indi bizim tam nəzarətimiz altındadır. Sadəcə olaraq o yaşayış məntəqələrinə biz hələ girməmişik. Çünki hərbi nöqteyi-nəzərdən buna ehtiyac yoxdur. Ancaq müəyyən müddətdən sonra biz növbəti elanlar edəcəyik".
Marja-nın məlumatına görə, bunu Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev bu gün Türkiyə televiziya kanallarından birinə müsahibəsində bildirib.
Prezident qeyd edib ki, Ermənistan cəbhənin bütün istiqamətlərində məğlubiyyətə uğrayır: "Belə olan halda öz heyfini, öz məğlubiyyətini, öz acısını mülki əhalidən çıxarmaq istəyir. Bu onların xislətidir. Gəncə hücumunu törədənlər də məhz Xocalı soyqırımını törədənlərdir".