İcra başçısı tekstil müəssisəsində olub, tapşırıqlar verib
Gəncə Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı Niyazi Bayramov “Gəncə Tekstil” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin fəaliyyəti ilə tanış olub. Şəhər rəhəri burada görülən işlərlə maraqlanıb.
“Gəncə Tekstil” ASC-nin Müşahidə Şurasının sədri Qabil Əliyev şəhər rəhbərinə müssisədə görülən işlər haqqında məlumat verib. O bildirib ki, “Gəncə Tekstil” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti fəaliyyətini 2004-cü ildən bərpa edib.
Qeyd olunub ki, müəssisədə əsasən tibbi steril olmayan hiqroskopik pambıq, steril və steril olmayan tənzif istehsal edilir. Steril tənziflərdən tibbi maskalar istehsal olunur. Bu da öz növbəsində pandemiya dövründə maskaya olan tələbatı təmin edir. Habelə steril tənziflər digər ölkələrə də ixrac olunur. Bundan başqa, “Gəncə Tekstil” ASC-də milli dəyərlərimiz olan və ənənəvi üsul ilə toxunan yun xalçaların da istehsal edildiyi diqqətə çatdırılıb.
Görülən işlərlə yaxından tanış olan Niyazi Bayramov Açıq Səmdar Cəmiyyətdə fəaliyyət göstərən sexlərə baş çəkib. Şəhər rəhbəri tapşırıq və tövsiyələrini verərək bildirib ki, yerli müəssisələrin üzərinə düşən iş keyfiyyətli malların ixracıdır.