Bakı Dövlət Universiteti lüks avtomobil aldı
Bakı Dövlət Universiteti “Subaru Azərbaycan” şirkətindən 1 ədəd avtomobil alıb.
“Marja” xəbər verir ki, Bakı Dövlət Universiteti “Subaru Azərbaycan” MMC ilə müqavilə bağlayıb. Məbləği 124 min 500 manat olan müqavilə “Nəqliyyat vasitəsinin satın alınmasını"n nəzərdə tutur.
Satınalma haqqında əlavə məlumatda bildirilir ki, alınan avtomobil 2020-ci istehsalıdır və sedandır.
Açıqlamaya görə, 3,5 litr mühərrikli və qara rəngli avtomobil dəri oturacaqlara, avtomatik oturacaq tənzimlənməsinə, ABS, EBD təhlükəsizlik sistemlərinə, panorama lyuka, arxa görüntülü kamerasına, ön və arxa oturacaqların qızdırılması sisteminə və s. malikdir.
"Marja"nın rəsmi satış mərkəzindən əldə etdiyi məlumata görə, hazırda Azərbaycanda 124 min 500 manata Subaru avtomobili yoxdur, qiymətlər 100 min maantdan aşağıdır.
Azərbaycanda 5 avtomobil markasını (Toyota, Mazda, Honda, Subaru, Mitsubishi) təmsil edən "Group Motors" şirkətlər qrupu Bakı Dövlət Universitetinin tenderinə “Subaru Azərbaycan” şirkəti vasitəsilə qatılıb. Universitetin əldə etdiyi avtomobil Toyota Avalon modelidir.