Audi Quattro – 40 il zirvədə - VİDEO
® Audi AG-nin Azərbaycanda rəsmi idxalçısı “Dream Auto” MMC əfsanəvi Quattro tam ötürücü sistemin yaranmasının 40 illiyi münasibəti ilə Şahdağda yerləşən dağ-xizək kurortunda ekstremal test həyata keçirib.
Qarlı zirvəni yenidən fəth etmək üçün, uzunluğu 714 metr, mailliyi 35° olan yoxuşu bu dəfə 3.0 TFSI mühərrik və Quattro sistemi ilə təchiz olunmuş Audi Q8 avtomobili qalxıb. Xatırladaq ki, 2017-ci ildə həmin marşrut üzrə zirvəyə Audi Q7 3.0 TFSI tiptronic Quattro avtomobili qalxmışdı.
Məlumat üçün bildirək ki, 1980-ci ildə Cenevrə avtosalonunda təqdim olunan tam ötürücülü idman kupesi böyük rezonans yaratmışdı. Audi Quattro ilk dəfə 1981-ci ildə avtoidmanda debüt etdi. O andan etibarən əfsanəyə çevrilən, mübaliğəsiz üstün və rəqibsiz texnologiya olan tam ötürücü Quattro sistemi beynəlxalq ralli və yarış arenalarında əsl inqilab etdi.
Audi Azərbaycan haqqında:
“Dream Auto” MMC Audi markalı avtomobillərin Azərbaycanda rəsmi idxalçısı kimi fəaliyyət göstərir. Audi Azərbaycan markanın model sırasının geniş çeşidlərini satış salonunda avtomobil həvəskarlarına təqdim etməklə yanaşı, istehsalçının bütün tələblərinə cavab verən müasir servis mərkəzi ilə satış sonrası texniki xidmətləri tam həcmdə həyata keçirir.