Santa Fe və Tucson ən çox satılan ailə avtomobili olacaq
(®) Hyundai avtomobillərinin Azərbaycandakı rəsmi nümayəndəsi Avto Azərbaycan şirkəti Santa Fe və Yenilənmiş Tucson modellərini əhatə edən növbəti hədiyyə kampaniyasını elan edib.
Amerika bazarında Hyundai Santa Fe avtomobilinin satış həcmi 2018-ci ilin May ayına nisbətdə 22% artaraq 13807 ədəd olmuşdur. Ümumilikdə isə Santa Fe avtomobillərinin 2019-cu ildəki satış göstəricisi ilk 5 ayda ötən ilki satışların 50%-dən bir qədər yüksək göstərici ilə nəticələnərək 53236 ədəd olaraq qeydə alınmışdır.
Hyundai Tucson avtomobilinə gəlincə isə ABŞ bazarında 2018-ci ilin May ayının satış həcmi ilə müqaisədə 18% artaraq 15616 ədəd həcm qeydə alınmışdır. Kanada bazarındakı rəqəmlər bir qayda olaraq gec açıqlanmasına və satış həcminin kiçik olmasına baxmayaraq praktika göstərir ki, tendensiya 2-3% fərqlə olmasına baxmayaraq ABŞ bazarı ilə eyni istiqamətdə davam edir.