Netflix qiymətləri 18 faizədək artıracaq
Onlayn film və serial izləmə platforması Netflix-in son 7 ilin ən böyük qiymət artırımını həyata keçirməyə hazırlaşdığı bildirilib. Məlumata görə, Netflix paketlərini 18%-ədək bahalaşdıracaq. Yeni qiymətlər əvvəl ABŞ-da qüvvəyə minəcək.
Netflix-in Baza, Standart və Premium olmaqla üç paketini də əhatə edəcək qiymət artımı nisbətinin 12.5% ilə 18% arasında dəyişməsi gözlənilir.
"Marja" CNBC-yə istinadən xəbər verir ki, ABŞ-da 8 dollara təqdim olunan baza paket 9 dollara, 11 dollara təqdim olunan Standart paket 13 dollara və 14 dollara satılan Premium paketi isə 16 dollara qalxacaq.
Xəbərə görə, 18%-ə çatan bu qiymət artımı Netflix-in 2012-ci ildən bu yana etdiyi ən böyük bahalaşdırmadır. Mövcud Netflix abonentləri üçün isə yeni paket qiymətləri 3 ay sonra qüvvəyə minəcək.
190-dan artıq ölkədə 130 milyondan çox istifadəçisi olan Netflix-in ABŞ xaricindəki bazarlarda qiymət artımına gedib-getməyəcəyi isə hələ aydın deyil.