Audi Q8-lərin sayı şəhərdə günü-gündən artır
(©) Audi Q8 krossoverlərin sayı şəhərdə günü-gündən artır. Bu modelin idman üslublu dizaynı və müasir görünüşü bizim də diqqətimizi cəlb etdi. Avtomobilin premyerasından sonra bu model barədə ətraflı məlumat almaq üçün Audi Bakı Mərkəzinə üz tutduq. Deyilənə görə bu 4- qapılı Coupe SUV Audi brendinin ilk Coupe SUV avtomobilidir.
İdman üslublu hibrid krossoverin konsepti ilk olaraq ABŞ-da təqdim olunmuşdu. Modelin ilk premyerası isə may ayında Çində baş tutub. Modelin dizanı Audi-nin məşhur avtomobil dizayneri Mark Lixte tərəfindən hazırlanmışdır. Dizaynı ərsəyə gətirən almanlar Q8-i 1980-ci illərin Audi S1 Quattro modelinə bənzətdilər.
Bəli əminliklə demək olar ki, Audi Q8 həqiqətəndə mövcud Coupe SUV modellərin asrasında ən geniş və ən son texnoloji xüsusiyyətlər ilə təchiz olunan modeldir. Audi Bakı Mərkəzinin təmsilçilərinin dediyinə görə yenicə təqdimatı olan Audi Q8 qısa müddətdə satış rekordları vurub.