Audi Q7-nin böyük "qardaşı" Bakıda: Q8 təqdim edildi - QİYMƏTLƏR
Almaniyanın lüks avtomobil istehsalçısı Audi-nin “Q” seriyasının ən üst modeli - Audi Q8 Bakıda təqdim edildi.
"Marja"nın məlumatına görə, 13 Oktyabr tarixində keçirilmiş təqdimat mərasimində bildirildi ki, Q8 modeli Coupe SUV sinifinin ən gənc üzvüdür. Audinin texnologiyası və kupe tərzi Q8-də birləşir.
Audi Q8, Q7-dən cüzi qısa olsa da salonu daha genişdir. Coupe bənzər bir tavana malik Q8, çərçivəsiz qapı dizaynı və Quattro bənzər xrom nəfəsliklərilə olduqca idmansayağı dizayna malikdir.
Son dövrdə bütün dünyada SUV avtomobillərə, o cümlədən premium SUV seqmentində olan avtomobillərə tələb artıb. Avtomobil istehsalçıları da qlobal miqyasda artan SUV tələbini ödəmək üçün əllərindən gələni edirlər.
Audi şirkəti, Coupe SUV seqmentdə Range Rover Sport, BMW X6 və Mercedes-Benz GLE Coupe kimi güclü rəqiblərin qarşısına Q8 modeli ilə çıxıb.
Q8 modeli, 340 at gücündə 3.0 L mühərrik ilə təchiz olunur. Ötürmə - daimi tam çəkimli quattrodur. Avtomobil 0-100 km/saat sürətə 6 saniyəyə çatır və maksimum sürət 232 km/saatdır.
Yeni Audi Q8, Coupe-SUV seqmentində ən çox yüksək texnoloji cihazlar ilə təchiz olunan avtomobildir.
QİYMƏTİ
Audi markalı avtomobillərin rəmsi idxalçısı “European Cars” MMC şirkəti Yeni Audi Q8 avtomobilini 65 min avrodan başlayan qiymətlər ilə təklif edir. Ən zəngin təchizatlı versiyanın qiyməti 85 min avrodur.
Bazar ertəsi Marja.az portalında təqdimatdan daha geniş reportaj yayımlanacaqdır.