THY Bakıdan İstanbulun Sabiha Gökçen Hava limanına uçuşları bərpa edir
Dünyada ən çox istiqamət üzrə uçuşlar həyata keçirən "Türk Hava Yolları" aviaşirkəti 6 sentyabr 2018-ci il tarixindən etibarənBakıdan İstanbulun Sabiha Gökçen Beynəlxalq Aeroportuna uçuşları bərpa edir.
Bu barədə "Marja"ya THY-nin Bakı nümayəndəliyindən məlumat verilib.
“Türk Hava Yolları” aviaşirkəti sözügedən hava limanına uçuşları 2015-ci ilin martın 15-də başlamış və 2016-cı ilin payızında dayandırmışdır. Şirkətin Bakı nümayəndəliyinin məlumatına görə, İstanbul Sabiha Gökçen Beynəlxalq Aeroportuna uçuşlar həftədə 3 dəfə yerinə yetiriləcək. İstanbuldan Bakıya uçuşlar həftənin IV, VI və VII günləri saat 21:15-də, Bakıdan İstanbula isə həftənin I, V və VII günləri saat 03:55-də həyata keçiriləcək.
Qeyd edək ki, hazırda “Türk Hava Yolları” aviaşirkəti İstanbuldan Bakıya həftədə 4 reys üzrə uçuşlar yerinə yetirir. Sabiha Gökçen hava limanına uçuşların bərpa edilməsi ilə uçuşlarının sayı beşə çatdırılacaq.