Amazon-un səhmləri Trampın iradları ilə ucuzlaşır
Cümə axşamı günü ABŞ Prezidenti Donald TrampTwitter üzərindən paylaşdığı bir mesajda ABŞ-ın elektron ticarət şirkəti Amazon-un az vergi ödədiyini dair tənqid edib. "Marja" xəbər verir ki, Prezidentin iradının ardından şirkətin səhmləri ucuzlaşıb və bu gün təxminən 2.1 faiz azalma göstərib.
Amazon səhmləri bir həftədə 6.9 faiz dəyər itirib və Fevral 2016-dan bəri ən sərt həftəlik azalmanı qeyd edib.
Tramp, Twitter mesajında "Amazon ilə bağlı narahatlığımı seçkidən xeyli əvvəl dilə gətirmişdim. Digərlərinin əksinə, çox az vergi verirlər, kuryer olaraq poçt sistemimizi istifadə edirlər (ABŞ çox böyük itkiyə məruz qalır) və bir çox pərakəndə mağazanın bağlanmasına səbəb olurlar",- yazıb.
Amazon-un Nyu-York Birjasında əməliyyat görən səhmləri, Çərşənbə günü də ABŞ Prezidenti Donald Trumpın şirkətin "izinə düşdüyü" iddialarının ardından 4,4 faiz dəyər itirmişdi. Ancaq Ağ Evin sözçüsü Sarah Sanders, gündəlik mətbuat brifinqində, Tramp rəhbərliyinin Amazona qarşı bir tənzimləmə planı olmadığını bildirmişdi.
I have stated my concerns with Amazon long before the Election. Unlike others, they pay little or no taxes to state & local governments, use our Postal System as their Delivery Boy (causing tremendous loss to the U.S.), and are putting many thousands of retailers out of business!