Allianz: Bitcoin dəyərsiz və yaxında partlayacaq bir "köpükdür"
"Allianz"ın qlobal investorlarına görə, Bitcoin "köpüyünün" partlaması an məsələsidir.
"Marja" xəbər verir ki, 500 milyard avronu idarə edən Avropanın ən böyük sığorta şirkətinin birbaşa investorlarına görə, Blockchain texnologiyası investorlara böyük fayda təmin edə biləcəyinə baxmayaraq, kriptovalyutalar dəyərsizdir. Qeyd edək ki,"Allianz" sığorta sektoru ilə bərabər, aktivərin idarə edilməsi üzrə də ixtisaslaşıb.
Şirkətin qlobal iqtisadiyyat və strategiya departamentinin rəhbəri Stefan Hofrichter, "Bizim fikirimizə, Bitcoinin dəyəri sıfır olmalıdır. Dövlət istiqrazları, qiymətli kağızlar və kağız pulların əksinə, Bitcoin-in üzərində heç kəs iddia edə bilməz. Həmçinin Bitcoin heç bir gəlir axını da təmin etmir" ifadəsini istifadə edib.
Hofrichter, kimsənin qızıl üçün də eyni iddiada ola biləcəyini, ancaq qızılın "yığım vasitəsi kimi" 2500 ildir istifadə edildiyini, Bitcoin üçün bu müddətin 10 ildən az bir zaman müddəti olduğunu bildirib.