Yenilənmiş Mitsubishi L200-ə Azərbaycanda böyük maraq - 2 AYDA 112 ƏDƏD SATILIB
Mitsubishi L200 modelinin Azərbaycanda təqdimatından sonra ötən 2 ayda 112 ədəd satılıb.Mitsubishi L200 modelinin 2024-cü il versiyası təqdim olunduqdan sonra avtomobillərə maraq nəzərəçarpacaq dərəcədə artıb. Sadəcə iki ay ərzində 112 ədəd L200 modeli satılıb və bu, yeni modelin nə qədər populyar olduğunu göstərir.
Yeniliklər və Dəyişikliklər
Yeni L200, eksteryerdə və interyerdə bir sıra yeniliklərə malikdir. Avtomobilin eksteryerində daha təsirli LED işıqlandırma, qabaqcıl radar və sensorlarla inteqrasiya olunmuş dinamik radiator qalxanı və güclü çərçivəli dizayn diqqət çəkir. Bu dəyişikliklər avtomobilə daha modern və cəlbedici görünüş qazandırır.
İnteryer dəyişikliklərinə gəldikdə isə, yeni L200 intuitiv naviqasiya və multimedia sistemi, erqonomik oturacaqlar və dəyişkən iç məkan konfiqurasiyaları ilə istifadəçilərin rahatlığını təmin edir. Bu xüsusiyyətlər sürücü və sərnişinlər üçün yüksək səviyyədə komfort və istifadə rahatlığı yaradır.
Təhlükəsizlik və Performans
Yeni L200, yol hərəkəti təhlükəsizliyində ən yüksək standartları əks etdirən 5-ulduz ASEAN NCAP qiymətləndirməsinə nail olub. Passiv təhlükəsizlik tədbirləri arasında 7 hava yastığı və RISE (Reinforced Impact Safety Evolution) texnologiyası ilə gücləndirilmiş gövdə yer alır ki, bu da qəza halında sərnişinlərin zərər görmə riskini minimuma endirir.
Avtomobilin yeni 4N16 mühərriki 150kW güc və 470Nm moment təqdim edir. Bu, mərhələli turboşarj sistemi ilə maksimum performans və yaxşı yanacaq sərfiyyatı deməkdir. Yeni L200, idarə olunma qabiliyyətini və rahatlığını artıran yaxşılaşdırılmış sükan quruluşu ilə də fərqlənir.
Yanacaq Effektivliyi və Azalmış İstismar Xərcləri
Yeni L200 modelinin yanacaq effektivliyi və azalmış istismar xərcləri, alıcılar üçün cəlbedici xüsusiyyətlər arasında yer alır. Yenilənmiş 4N16 mühərriki və aerodinamik dizayn xüsusiyyətləri ilə yanacaq sərfiyyatı maksimum dərəcədə azaldılıb. Mühərrik və transmissiya yağları üçün dəyişiklik tələbləri azaldılıb, hava təmizləyici filtrlərinin dəyişdirilməsi müddəti isə uzadılıb. Bu yeniliklər, avtomobil sahiblərinə daha az xərclə daha çox fayda təmin edir.
Yük Çəkmə və Off-Road Qabiliyyəti
Yeni L200, güclü yükləmə və çəkmə qabiliyyəti ilə ticarət və inşaat işləri ilə məşğul olan müştərilər üçün mükəmməl seçimdir. Avtomobil, yüksək yük çəkmə və yoxuş yuxarı performans təmin edir, bu da iş sahəsində səmərəliliyi artırır. Macəra axtaranlar üçün də ideal olan Yeni L200, güclü mühərrik seçimi və off-road qabiliyyətləri ilə fərqlənir.
Zəmanət və Ətraflı Məlumat
“Mitsubishi Motors”un Azərbaycanda rəsmi distribütoru olan “Group Motors” şirkəti tərəfindən ölkəyə gətirilən yeni L200 modelləri 3 il və ya 100.000 km-lik rəsmi zəmanətlə təmin edilir. Avtomobillə bağlı daha ətraflı məlumat almaq və test sürüşü üçün aşağıdakı əlaqə vasitələrindən istifadə edə bilərsiniz: