"Premium Bank" istehlak və ipoteka porfellərini kəskin artırıb
Ötən il "Premium Bank" ASC-nin istehlak krediti portfeli 3,2 dəfə, ipoteka krediti portfeli 2 dəfə artıb. Bu, kredit portfelinin böyük hissəsini biznes kreditləri təşkil edən Bankın istehlak kreditlərinə daha çox yönəldiyinə işarədir.
Marja.az Bankın maliyyə göstəricilərinə istinadən xəbər verir ki, 2023-cü ildə "Premium Bank"ın kredit portfeli (müştərilərə verilmiş kreditlər) 34 milyon 898 min manat artaraq 471 milyon 866 min manata çatıb. O cümlədən, Bankın istehlak kreditləri portfeli 13 milyon 255 min manat artaraq 19 milyon 248 min manata, ipoteka kreditləri portfeli 34 milyon 373 min manat artaraq 66 milyon 979 min manata yüksəlib, biznes kreditləri portfeli isə 12 milyon 731 min manat azalaraq 385 milyon 638 min manata düşüb.
"Pərakəndə biznesin inkişafı hər bir bank üçün əhəmiyyətlidir. "Premium Bank" ASC əmanətin müxtəlif variantlarını və müxtəlif kredit məhsullarını təklif edərək əhali ilə fəal işləmə məqsədinə istiqamətlənmişdir", - ötən ay Bankın 30 illiyi münasibətilə “Premium Bank” ASC Müşahidə Şurasının sədri Elçin Əhmədov müsahibəsində bildirmişdi.