Qusar və Suraxanı rayonlarında yolların təmirinə pul ayrıldı - SƏRƏNCAMLAR
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev "Qusar rayonunun Qusar‒Xudat (18 km)‒Langi‒Caqarqışlaq‒Urvaoba‒Atlıxan‒Kuzunqışlaq‒Zindanmuruqqışlaq‒Avaranqışlaq avtomobil yolunun əsaslı təmiri ilə bağlı tədbirlər haqqında Sərəncam imzalayıb.
Marja.az xəbər verir ki, Sərəncam ilə, beş min nəfər əhalinin yaşadığı 7 yaşayış məntəqəsini birləşdirən Qusar‒Xudat (18 km) ‒ Langi ‒ Caqarqışlaq ‒ Urvaoba ‒ Atlıxan ‒ Kuzunqışlaq‒Zindanmuruqqışlaq ‒ Avaranqışlaq avtomobil yolunun əsaslı təmiri məqsədilə 2023-cü il dövlət büdcəsindən Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinə ilkin olaraq 1,2 milyon manat ayrılıb.
Prezidentin digər Sərəncamı ilə, Bakı şəhəri Suraxanı rayonunun Qaraçuxur və Əmircan qəsəbələri ərazisində avtomobil yollarının əsaslı təmiri məqsədilə 2023-cü il dövlət büdcəsindədən Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinə 600 min manat ayrılıb.