Nissan-ın xalis mənfəəti 4 dəfə artıb
Nissan Motor, 2023-cü ilin aprel-sentyabr dövrü ərzində xalis mənfəətinin ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 4 dəfə artaraq 296,2 milyard yen (1,95 milyard dollar) təşkil etdiyini açıqlayb.Nissan Motor mənfəətini dörd dəfə artıraraq 1,9 milyard dollara çatdırıb
Marja xəbər verir ki, Yapon istehsalçısının yaydığı məlumatda, Nissan-ın 2023-cü ilin birinci yarısının maliyyə göstəriciləri və 2024-cü ilin martında başa çatacaq cari maliyyə ili üçün əhatəli proqnozları açıqlanıb.
Yokohamada yerləşən şirkətin 2023-cü ilin aprel-sentyabr ayları ərzində xalis mənfəəti ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 4 dəfə artaraq 296,2 milyard yen (1,95 milyard dollar) təşkil edib.
Satış gəlirlərinin 30,1 faiz artaraq 6,06 trilyon yenə (39,5 milyard dollar) çatdığı 6 aylıq dövrdə əməliyyat mənfəəti iki dəfə artaraq 336,7 milyard yen (2,22 milyard dollar) olub.
Yerli, Avropa və Şimali Amerika satışlarının artması nəticəsində Nissan-ın qlobal avtomobil satışları maliyyə yarım ili ərzində 3,3 faiz artaraq 1,62 milyon ədədə çatıb.