"Bank VTB Azərbaycan" ilk 6 ayı xalis mənfəət ilə başa vurub
"Bank VTB Azərbaycan" ASC 2023-cü ilin birinci yarısını (yanvar-iyun) 5 milyon 747 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Bank ötən ilin eyni dövrünü 6 milyon 208 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı.
Marja.az xəbər verir ki, "Bank VTB Azərbaycan"ın faiz gəlirləri 2023-cü ilin birinci yarısında 2022-ci ilin birinci yarısı ilə müqayisədə 1 milyon 1 min manat və ya 8% artaraq 13 milyon 462 min manat, qeyri-faiz gəlirləri isə 4 milyon 866 min manat azalaraq 3 milyon 162 min manat təşkil edib. Qeyri-faiz gəlirlərinin azalması xarici valyutalar üzrə gəlirin azalması ilə əlaqədardır.
"Bank VTB Azərbaycan"ın cəmi aktivləri ötən ilin sonu ilə müqayisədə 2023-cü ilin ilk yarısında 1,7% azalaraq 30 iyun 2023-cü il tarixində 234 milyon 340 manat təşkil edib. Cüzi azalma nağd pul vəsaitlərinin dəyişməsi ilə əlaqədardır.
"Bank VTB Azərbaycan"ın kredit portfeli (müştərilərə verilmiş kreditlər) ötən ilin sonu ilə müqayisədə 2023-cü ilin ilk yarısında 15 milyon 436 min manat və ya 9,7% artaraq 175 milyon 211 manata çatıb.
"Bank VTB Azərbaycan"da depozitlər 2023-cü ilin birinci yarısında 2022-ci ilin sonu ilə müqayisədə 10 milyon 218 min manat və ya 10,8% azalaraq 84 milyon 633 manat təşkil edib.
30 İyun 2023-cü il tarixində "Bank VTB Azərbaycan" 79 milyon 576 min manat məcmu kapitala malik olub.