Unibank müştəriləri rekord məbləğdə keşbek qazanıb
Unibank kartları istifadəçilər tərəfindən ən yüksək keşbek qazandıran kart məhsullarından sayılır. Təkcə bu ilin 5 ayı ərzində Unibank kartları istifadəçiləri 2 milyon manatdan çox keşbek qazanıblar. May ayında isə keşbek dövriyyəsində və keşbek qazanan bank müştərilərinin sayında rekord hədd qeydə alınıb. İlin əvvəlindən bəri nağdsız ödənişlərin məbləğində 10 milyon manatdan çox, keşbek qazanan müştəri sayında isə 20% artım olub.
Unibank kartları ilə alış-verişlərdə market, yanacaqdoldurma məntəqələri, kafe-restoranlar xüsusi yer tutur. Çünki qeyd olunan xidmət və ticarət obyektlərində Apple Pay və Google Pay ilə ödəniş edən UCard sahibləri dövriyyə tələbi olmadan, dərhal yüksək keşbek qazanırlar. Dövr ərzində Apple Pay və Google Pay ödənişlərində də kəskin artım qeydə alınıb. İlin əvvəli ilə müqayisədə mayın sonunda Google Pay ödənişləri 60%, Apple Pay ödənişləri isə 30%-ə yaxın artıb.