"FinKapital" fəaliyyətinin ilk ilini mənfəət ilə başa vurub - MALİYYƏ HESABATLARI
"FinKapital Bank Olmayan Kredit Təşkilatı" MMC-nin 31 dekabr 2022-ci il tarixində bitən il üzrə maliyyə hesabatları.2022-ci ilin yanvar ayında faktiki fəaliyyətə başlamış "FinKapital Bank Olmayan Kredit Təşkilatı" ilk ilini 142 min 861 manat xalis mənfəət ilə başa vurub.
Marja.az təşkilatın maliyyə hesabatlarına istinadən xəbər verir ki, ötən il "Fin Kapital"ın cəmi gəlirləri 415 min 255 manat, o cümlədən faiz gəlirləri 277 min 372 manat, haqq və komissiya gəlirləri 137 min 788 manat, digər gəlirləri 95 manat təşkil edib.
Ötən il Təşkilatın cəmi xərcləri 272 min 394 manat olub.
31 Dekabr 2022-ci il tarixində "FinKapital Bank Olmayan Kredit Təşkilatı" 2 milyon 127 min manat cəmi aktivlərə, o cümlədən 2 milyon 105 min manat kredit portfelinə (müştərilərə verilmiş kreditlər) malik olub.
"FinKapital Bank Olmayan Kredit Təşkilatı" MMC Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının verdiyi 30 Noyabr 2021-ci il tarixili BKT-43 nömrəli lisenziya əsasında fəaliyyət göstərir.