“Gəncə -Şərab-2”nin xalis mənfəəti azalıb
Şərab, konyak və araq istehsalçısı “Gəncə -Şərab-2” ASC 2022-ci ili 2 milyon 579 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Şirkət 2021-ci ili 3 milyon 254 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı. Beləliklə, ötən il “Gəncə -Şərab-2”nin xəlis mənfəəti 675 min min manat və ya 20,7% azalıb.
Marja.az Şirkətin 31 dekabr 2022-ci il tarixinə olan maliyyə hesabatına istinadən xəbər verir ki, “Gəncə -Şərab-2” ASC-nin satışdan gəlirləri 2021-ci ildə 15 milyon 386 min manat ikən, 2022-ci ildə 15 milyon 199 min manata düşüb (187 min manat azalıb). Satışın maya dəyəri isə 2 milyon 73 min manat artaraq 13 milyon 293 min manat təşkil edib. Maya dəyərinin artması ilə əlaqədar olaraq Şirkətin ümumi mənfəəti 2,2 dəfə azalaraq 2021-ci ildəki 4 milyon 167 min manatdan 2022-ci ildə 1 milyon 907 min manata geriləyib.
Şirkətin markalarından "Yeddi Gozel", "Qız qalası", "Sevgilim", "Hillside", "Sauvignon Blanc", "Rusinka Vodka", "Zolotoe Koltso", "Banketnaya", "Belaya Vorona"nın adlarını qeyd etmək olar.