“AFB Bank” kart sahiblərinə şad xəbər: “Google Pay™” aktivləşdi
(®) “AFB Bank” müştərilərinin ödənişlərini daha da asanlaşdırmaq üçün müasir texnologiyaların tətbiqinə davam edir. Belə ki, 24 aprel tarixində “AFB Bank” ödəniş kartları üçün “Google Pay™” xidməti aktivləşib.
Son dövrlərdə rahatlığı baxımından geniş istifadə edilən “Google Pay™” kart istifadəçilərinə karta fiziki olaraq ehtiyac olmadan təmassız ödəniş etməyə imkan verir. Bu xidmət sayəsində “Android” əməliyyat sistemli elektron cihazlar vasitəsilə mağazalarda, internet saytlarında, tətbiqetmələrdə bir neçə saniyədə ödəniş etmək mümkündür. Onu da bildirək ki, “Google Pay™”in digər ən vacib özəlliklərindən biri də, təhlükəsiz olmasıdır, burada kartlara aid məlumatlar heç bir halda 3-cü şəxslərə ötürülmür.
Xidmətə qoşulmaq üçün “AFB Bank” tətbiqinə giriş edə və ya “Google Wallet™” tətbiqinə kartınızı əlavə edə bilərsiniz. Aktivləşdirmədən sonra təmassız ödəniş etmək üçün mobil cihazınızda “NFC” funksiyasını aktiv etməyiniz yetərlidir.