"PAŞA Bank"ın biznes kreditləri portfeli artıb
2023-cü ilin 1-ci rübü ərzində Azərbaycanın ən böyük korporativ bankı olan "PAŞA Bank"ın kredit portfeli (müştərilərə verilmiş cəmi kreditlər) 25 milyon 727 min manat artaraq 31 Mart 2023-cü il tarixində 2 milyard 753 milyon 791 min manata çatıb. 2022-ci ilin sonunda Bankın kredit potfeli 2 milyard 728 milyon 64 min manat təşkil etmişdi.
Marja.az Bankın maliyyə hesabatlarına istinadən xəbər verir ki, ilk rübdə "PAŞA Bank"ın istehlak kreditləri portfeli 486 min manat azalaraq 270 milyon 63 min manata düşüb.
"PAŞA Bank"ın biznes kreditləri portfeli 22 milyon 560 min manat artaraq 2 milyard 368 milyon 794 min manata, ipoteka kreditləri portfeli isə 3 milyon 654 min manat aratraq 114 milyon 935 min manata yüksəlib.
31 mart 2023-cü il tarixində "PAŞA Bank"ın xalis kredit portfeli (67 milyon 564 min manatlıq mümkün zərərlər üçün yaradılan məqsədli ehtiyat xaric) 2 milyard 686 milyon 228 min manat olub. 2022-ci ilin sonunda Bankın xalis kredit portfeli 2 milyard 670 milyon 966 min manat idi.