“PAŞA Bank” digər banklardakı depozitlərini 2,7 dəfə artırıb - 1,1 MİLYARD MANATA YAXINLAŞIB
30 İyun 2022-ci il tarixində “PAŞA Bank” ASC-nin cəmi kredit portfeli (müştərilərə verilmiş kreditlər) 2 milyard 510 milyon 754 min manat təşkil edib.
İPOTEKA KREDİTLƏRİ PORTFELİ 100 MİLYON MANATI KEÇİB
Marja.az xəbər verir ki, o cümlədən biznes kreditləri portfeli 2 milyard 224 milyon 763 min manat, istehlak kreditləri portfeli 184 milyon 350 min manat, ipoteka kreditləri portfeli 101 milyon 641 min manat təşkil edib.
2021-ci ilin sonunda “PAŞA Bank” ASC-nin cəmi kredit portfeli 2 milyard 545 milyon 578 min manat, o cümlədən biznes kreditləri portfeli 2 milyard 296 milyon 541 min manat, istehlak kreditləri portfeli 163 milyon 241 min manat, ipoteka kreditləri portfeli 85 milyon 796 min manat təşkil etmişdi.
DİGƏR BANKLARDAKI DEPOZİTLƏRİNİ KƏSKİN ARTIRIB
Ötən ilin sonu ilə müqayisədə, 2022-ci ilin ilk 6 ayında “PAŞA Bank” ASC-nin digər banklar və maliyyə institutlarındakı depozitləri 681 milyon 135 və ya 2,7 dəfə artaraq 1 milyard 71 milyon 590 min manata çatıb. Ötən ilin sonunda digər banklar və maliyyə institutlarındakı depozitlər 390 milyon 455 min manat təşkil etmişdi.