Azərbaycanın mobil operatoru qiymətləri 2 qəpik artırır
"Bakcell" MMC öz abunəçiləri üçün 21 iyun 2022-ci ildən etibarən "arxiv" kateqoriyasına aid bir sıra tariflərə üzrə qiymətləri artırır.
21 iyun 2022-ci ildən etibarən CINeration tarifində ölkədaxili zənglərin 1 dəqiqəsinin qiyməti 0.09 AZN, GəlirliCIN tarifində isə ölkədaxili zənglərin 1 dəqiqəsinin qiyməti 0.08 AZN təşkil edəcək. Hazırda CINeration tarifində ölkədaxili zənglərin 1 dəqiqəsinin qiyməti 0.07 AZN, GəlirliCIN tarifində isə ölkədaxili zənglərin 1 dəqiqəsinin qiyməti 0.06 AZN təşkil edir. Beləliklə, bu tariflər üzrə də qiymətlər 2 qəpik artırılır.
21 iyun 2022-ci ildən etibarən CIN 1 tariflərində:
-Bakı və Abşeronda həftəlik abunə haqqı ödəndikdə ölkədaxili zənglərin 1 dəqiqəsi 0.08 AZN, ödənilmədikdə isə şəbəkədaxili zənglərin 1 dəqiqəsinin qiyməti 0.08 AZN təşkil edəcək;
- Regionlarda həftəlik abunə haqqı ödəndikdə ölkədaxili zənglərin 1 dəqiqəsi 0.04 AZN, ödənilmədikdə isə şəbəkədaxili zənglərin 1 dəqiqəsi 0.04 AZN, şəbəkəxarici zənglərin 1 dəqiqəsinin qiyməti isə 0.08 AZN təşkil edəcək.
Hazırda CIN 1 tariflərində:
-Bakı və Abşeronda həftəlik abunə haqqı ödəndikdə ölkədaxili zənglərin 1 dəqiqəsi 0.06 AZN, ödənilmədikdə isə şəbəkədaxili zənglərin 1 dəqiqəsinin qiyməti 0.06 AZN təşkil edir.
- Regionlarda həftəlik abunə haqqı ödəndikdə ölkədaxili zənglərin 1 dəqiqəsi 0.03 AZN, ödənilmədikdə isə şəbəkədaxili zənglərin 1 dəqiqəsi 0.03 AZN, şəbəkəxarici zənglərin 1 dəqiqəsinin qiyməti isə 0.06 AZN təşkil edir. Beləliklə, bu tariflər üzrə də qiymətlər 2 qəpiyədək artırılır.