"Bakı Ayaqqabı -2"nin icarədən gəliri azalıb
"Bakı Ayaqqabı - 2" ayaqqabı istehsalından deyil, əsasən əmlakının icarəsindən gəlir əldə edir."Bakı Ayaqqabı-2" ASC 2021-ci ili 296 min 448 manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Halbuki, şirkət 2020-ci ili 110 min 303 manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı. Beləliklə, 2020-ci illə müqayisədə 2021-ci ildə "Bakı Ayaqqabı -2"nin xalis mənfəəti 2,7 dəfə artıb.
Marja.az xəbər verir ki, "Bakı Ayaqqabı -2" ASC əsasən əmlakının icarəsindən gəlir əldə edir. 2020-ci ildə icarə gəliri 407 min 368 manat ikən, 2021-ci ildə 381 min 641 manata düşüb (6,3% azalıb).
Ötən il əmlakının yenidən qiymətləndirilməsi nəticəsində "Bakı Ayaqqabı -2"nin 220 min manat gəliri yaranıb. "Bakı Ayaqqabı - 2"nin investisiya əmlakının yenidən qiymətləndirilməsindən gəliri 2020-ci ildə 19 min 454 manat, 2019-cu ildə 278 min manat təşkil etmişdi.
Xalis mənfəətin artmasının səbəbləri yenidən qiymətləndirilmə gəliri və əməliyyat xərclərinin azalmasıdır.
31 Dekabr 2021-ci il tarixində "Bakı Ayaqqabı - 2" ASC 7 milyon 983 min manat cəmi aktivlərə malik olub. Şirkət 2020-ci ilin sonunda 7 milyon 684 min manat cəmi aktivlərə malik idi.