"İstəyim əhalinin aztəminatlı təbəqəsinin problemlərini həll etməkdir" - VİDEO
"İstəyim diqqətimi maksimum dərəcədə sosial problemlərə, əhalinin aztəminatlı təbəqəsinin problemlərinin həllinə yönəltməkdir".
Bunu Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva Rusiyanın "Rossiya 1" telekanalında yayımlanan "Vesti nedeli" verilişinin aparıcısı Dmitri Kiselyova müsahibəsində deyib.
Mehriban Əliyeva müsahibəsində Birinci vitse-prezident təyin olunmasına münasibət bildirib:
"Mənim Birinci vitse-prezident vəzifəsinə təyin edilməyimlə bağlı qərar Azərbaycan prezidentinin şəxsi təşəbbüsü idi. Əlbəttə, bunda yəqin ki, mənim uzun illər ərzində prezidentin təkcə həyat yoldaşı deyil, həm də, deyə bilərəm ki, silahdaşı olmağım da rol oynayıb.
Mənim əsas şübhəm üzərimə qoyulan məsuliyyətin öhdəsindən nə dərəcədə gələ biləcəyim ilə bağlı idi. Mən birmənalı olaraq bilirəm, əminəm ki, həyat yoldaşımın mənə tövsiyələri və ya söyləyəcəkləri dövlətin maraqları ilə tamamilə üst-üstə düşəcək".
"Mən sağlam, konstruktiv tənqidi eşitməyə hazıram"
"Mən sağlam, konstruktiv tənqidi eşitməyə hazıram. Hakimiyyətə qarşı müxalifətdə olmaq olar, lakin öz ölkənə qarşı müxalif olmağa gərək yoxdur. Ən dəhşətlisi budur".
Bunu Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva Rusiyanın "Rossiya 1" telekanalında yayımlanan "Vesti nedeli" verilişinin aparıcısı Dmitri Kiselyova müsahibəsində deyib
"Mənim vəzifəm, belə deyək, ölkənin hətta ən tənqidçi təbəqəsinin obyektiv tənqidlərinə zamanla daha az əsas verməkdən ibarətdir. Mən bunu etməyə çalışacağam".