Trump Avstraliyanın Baş nazirinə əsəbləşib telefonu bağladı
ABŞ prezidenti Donald Tramp Avstraliyanın baş naziri Malkolm Turnbulla telefon danışığından çox əsəbləşib.
Tramp indiyə qədər dövlət rəhbərləri ilə telefon danışıqlarında belə bir vəziyyətə düşmədiyini bildirərək "Bu, indiyə qədərki ən pis telefon danışığımdır" deyib və telefonu baş nazirin üzünə bağlayıb.
Avstraliyada saxlanan qaçqınların ABŞ-a yerləşdirilməsi ilə bağlı Obama adminstrasiya ilə bu ölkə arasında əldə edilən razılaşmanın müzakirə olunduğu telefon danışığı çox gərgin keçib. 25 dəqiqə davam edən görüşdə Tramp dəfələrlə əsəbləşib. Əslində görüş plana uyğun olaraq 1 saat davam etməli olduğu halda Tramp dözməyərək danışığı kəsib və telefonu baş nazirin “üzünə çırpıb”. İndiyə qədər 4 lider ilə danışdığını deyən Tramp bu söhbətlərdən ən pisinin məhz Avstraliya baş naziri ilə etdiyini vurğulayıb.
Avstraliya baş naziri isə mətbuata açıqlamasında görüşün səmimi keçdiyini bildirsə də, razılaşmanın müzakirəsində əldə edilən nəticə barədə sualdan yayınıb.