"JP Morgan" haqqında iddia gündəmə bomba kimi düşüb
"JP Morgan Chase"in İcraçı direktoru Jamie Dimon, virtual pul "Bitcoin"in bir "saxtakarlıq (dələduzluq) olduğunu, bu pulu satın alan insanların ağılsız olduqlarını demiş və bu açıqlaması böyük əks-səda doğurmuşdu.
Hətta Dimon, əməkdaşlarından birinin "Bitcoin" alması vəziyyətində o adamı dərhal işdən qovacağını da söyləmişdi.
Bu açıqlamadan sonra "MGT Capital Investments"ın direktoru John McAfee, "Bitcoin"ə saxtakarlıq deyən "JPMorgan"ın İcraçı direktoru Jamie Dimona meydan oxuyaraq, "Bitcoin"i dələduzluq adlandırırsınız. Mən bir Bitcoin "mədənçisiyəm", Bitcoini biz "çıxarırıq". Hər bir "Bitcoin"i yaratmaq bizə təxminən 1000 dollara başa gəlir. Amerika üçün dollar istehsal etmək neçəyə başa gəlir? Hansı dələduzluqdur?", - demişdi.
"Twitter" üzərindən "I am Nomad" istifadəçi adlı bir hesabdan paylaşılan "Tweet" gündəmə bomba kimi düşüb. "JP Morgan"ın İcraçı direktoru Jamie Dimonın sərt tənqidlərindən dərhal sonra çəkildiyi iddia edilən ekran görüntüləri "JP Morgan"ın heyrətamiz bir həmləylə böyük bir "Bitcoin" bloku satın aldığını ortaya qoyur.