“DDLAR İnşaat” şirkətinin gəliri 12 dəfə artıb, zərərdən çıxıb
“DDLAR İnşaat” QSC 2024-cü ildə nə xalis mənfəət, nə də xalis zərər edib. Müqayisə üçün qeyd edək ki, Şirkət 2023-cü ili 1 milyon 382 min manat xalis zərər ilə bağlamışdı.
Marja.az “DDLAR İnşaat” QSC-nin 2024-cü il dekabrın 31-nə maliyyə hesabatına istinadən xəbər verir ki, 2023-cü ildə Şirkətin əsas əməliyyat gəlirləri 1 milyon 21 min manat ikən, 2024-cü ildə 12 milyon 167 min manat təşkil edib (13 milyon 189 min manat və ya təxminən 12 dəfə artıb).
Ötən il Şirkətin 12 milyon 167 min manat cəmi gəlirlərinə qarşı cəmi xərcləri 12 milyon 45 min manat olub. Nəticədə “DDLAR İnşaat”ın 122 min manat əməliyyat mənfəəti yaranıb. 2023-cü ilin zərərindən 122 min manat əməliyyat mənfəətini silib.
Qeyd edək ki, "DDLAR İNŞAAT" QSC” tikinti şirkəti olmaqla yanaşı, müxtəlif bazar seqmentlərində təmsil olunaraq, memarlıq, daşınmaz əmlak və beton istehsalı ilə məşğul olur. Şirkət “Premium” və “De Lüks” sinifli yaşayış kompleksləri, müxtəlif idman kompleksləri inşa etmiş və bir sıra dövlət layihələrini icra etmişdir.