WhatsApp ödənişli olur!
Facebook, WhatsApp mobil tətbiqindən pul qazanmağın yeni yollarını axtarır.
"Marja" xəbər verir ki, Facebook, sahibi olduğu WhatsApp tətbiqində şirkət hesablarından pul qazanmaq niyyətindədir.
WhatsApp-ın Əməliyyat direktoru Matt Idema, iş adamlarına və şirkətlərə təqdim edəcəkləri əlavə funksiyalar qarşılığında ödəniş alacaqlarını açıqlayıb.
Idema, pullu xüsusiyyətlərin nə olduğunu və nə zaman istifadəçiyə veriləcəyini açıqlamayıb və "Ödənişin detallarını hələ müəyyən etməmişik" deyə bildirib.
Yaxın dövrdə də korporativ hesabların rəsmi olduğunu sübut edən "yaşıl quş" işarə xüsusiyyəti tətbiq edilmişdi.
"Wall Street Journal"ın bildirdiyinə görə, bir milyarddan çox istifadəçiyə malik populyar mesajlaşma proqramına korporativ ünsiyyətlə bağlı yeni xüsusiyyətlər əlavə olunacaq.
WhatsAppın rəsmi bloqundakı bülletenə görə də, istifadəçilərin WhatsApptaki böyük şirkətlərə aid hesablarla daha asan əlaqə qurmaları üçün yeniliklər tətbiq ediləcək.
WhatsAppın bloqunda "Kiçik şirkətlər üçün pulsuz olan Whatsapp Business tətbiqi üzərindən istifadə ediləcək yeni funksiyalar və hava yolu şirkətləri, e-ticarət saytları, banklar kimi böyük şirkətlər üçün yeni həlllər test etməkdəyik" qeyd edilib.
Facebook 2014-cü ildə WhatsApp tətbiqini 22 milyard dollara satın almışdı.