"Legion Finanacial" lizinq şirkətinə maya qoyulub
MMC-dən ASC-yə çevrildiyini elan etmiş "Legion Finanacial" şirkətinin nizamnamə kapitalı 814 min 900 manat artırılıb.
Marja.az xəbər verir ki, "Legion Finanacial"ın nizamnamə kapitalı 1 milyon 430 min 100 manatdan 2 milyon 245 min manata yüksəlib.
2022-ci ildə Şirkətin nizamnamə kapitalı 1 milyon 30 min manat artırılmışdı.
"Legion Finanacial" minik avtomobillərinin maliyyə lizinqinə verilməsi sahəsində fəaliyyət göstərir. 2020-ci ildən fəaliyyət göstərən, hüquqi ünvanı Bakı, yasamal rayonu, ismayılbəy Qutqaşınlı ev 36, 1-ci mərtəbə, Qapı 1 olan "LEGION FINANCIAL"ın qanuni təmsilçisi (Direktoru) Məmmədov Böyükağa Mirkamal oğludur.
"Legion Financial" MMC 2022-ci ili 282 min 724 manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Şirkət 2021-ci ili 16 min 590 manat xaric mənfəət ilə bağlamışdı. Beləliklə, "Legion Financial"ın xalis mənfəəti 2022-ci ildə 2021-ci illə müqayisədə 17 dəfədən çox artıb.
"Legion Financial" şirkətinin cəmi gəlirləri 2021-ci ildə 19 min 275 manat ikən, 2022-ci ildə 418 min 202 manat təşkil edib (22 dəfəyə yaxın artıb).
Bu il “Legion Financial” MMC istiqraz yerləşdirməklə illik 15% ilə investorlardan 1 milyon manat cəlb edib.