Lizinq şirkətinin portfeli 9 milyon manatı keçib, 6 ayı mənfəət ilə bağlayıb
Maliyyə lizinqi xidmətləri göstərən "Partner Finance" QSC-nin 2023-cü ilin ilk 6 ayı üzrə maliyyə göstəriciləri açıqlanıb.
Marja.az maliyyə göstəricilərinə xəbər verir ki, şirkət 2023-cü ilin ilk 6 ayını 346 min 516 manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Qeyd edək ki, "Partner Finance" şirkəti 2022-ci ili 469 min 722 manat xalis mənfəət ilə başa vurmuşdu.
2023-cü ilin yanvar-iyun dövründə "Partner Finance"ın cəmi gəlirləri 848 min 917 manat, cəmi xərcləri 4L5 min 773 manat təşkil edib.
Ötən ilin sonunda "Partner Finance"ın lizinq portfeli (debitor borclar) 8 milyon 56 min 134 manat ikən, 30 iyun 2023-cü il tarixində 9 milyon 494 min 295 manata çatıb (1 milyon 438 min 161 manat artıb).
30 İyun 2023-cüil tarixində "Partner Finance" QSC 5 nəfər işçiyə malik olub. "Partner Finance" QSC-nin 100%-i Rzayev Nübuvvət Rza oğluna məxsusdur.