Xalq Bank 2023-ün ilk rübünün yekunlarını açıqladı
2023-cü ilin 1-ci rübünün yekunlarına əsasən, 31 Mart 2023-cü il tarixində ASC “Xalq” Bankının aktivləri ötən ilin analoji dövrünün sonu ilə müqayisədə 13,1% artaraq 2 milyard 700 milyon 680 min manat, kredit portfelinin həcmi 25,9% artaraq 1 milyard 811 milyon 300 min manat təşkil edib.
Qeyd edilib ki, Xalq Bankın banklar və digər maliyyə institutları istisna olmaqla depozitlərinin həcmi 1 milyard 901.5 milyon manata çatıb ki, bu da 2022-ci ilin 1-ci rüb göstəricisi ilə müqayisədə 21,4% çoxdur.
2023-cü ilin ilk rübünün sonuna Bankın xalis mənfəəti 11.2 milyon manat təşkil edib, bu da ötən ilin müvafiq dövrünün sonuna olan göstəricidən 59,8% daha çoxdur.
Hesabat dövrünə Bankın cəmi kapitalı 479,4 milyon manat olub.
"Beləliklə, əsas maliyyə göstəriciləri: aktivlərinin, kredit portfelinin, banklar və digər maliyyə institutları istisna olmaqla depozitlərin həcminə görə Xalq Bank Azərbaycanın ən böyük özəl banklarının üçlüyündə olan yerini qoruyub saxlamışdır",- məlumatda bildirilir.